Přeskočit na obsah

Zajímáte se o kryptoměny? Pokud ano, měli byste vědět, že Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), XRP a šest dalších altcoinů patřilo mezi nejvyhledávanější kryptoaktivum roku 2022. Podle údajů získaných z Google Trends bylo Cardano nejvyhledávanějším kryptoaktivem. Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Polkadot, Chainlink a Binance Coin byly dalšími šesti altcoiny, které se do seznamu dostaly.

Není překvapením, že Cardano bylo nejvyhledávanějším kryptoaktivem. Od svého uvedení na trh v roce 2017 je jednou z nejoblíbenějších kryptoměn. Cardano je decentralizovaný projekt veřejného blockchainu a kryptoměny, který je plně otevřený. Je to první blockchainová platforma, která se vyvinula na základě vědecké filozofie a přístupu založeného na výzkumu.

Dogecoin naproti tomu v poslední době získává velkou pozornost. Vznikl jako vtip v roce 2013, ale od té doby se stal jednou z nejoblíbenějších kryptoměn. Dogecoin má velkou a aktivní komunitu uživatelů, kteří jsou do projektu zapálení.

Dalším oblíbeným kryptoaktivem je XRP. Jedná se o digitální aktivum určené k usnadnění rychlých a levných přeshraničních plateb. XRP je nativní token platební sítě RippleNet, kterou banky a další finanční instituce používají k provádění mezinárodních plateb.

Dalších šest altcoinů, které se do seznamu dostaly, jsou Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Polkadot, Chainlink a Binance Coin. Ethereum je druhou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace a používá se k pohonu decentralizovaných aplikací a chytrých smluv. Litecoin je peer-to-peer kryptoměna, která je navržena tak, aby byla rychlejší a efektivnější než Bitcoin. Bitcoin Cash je hard fork Bitcoinu, který byl vytvořen za účelem zvětšení velikosti bloků a zvýšení rychlosti transakcí. Polkadot je blockchainový protokol, který umožňuje interoperabilitu mezi různými blockchainy. Chainlink je decentralizovaná věštecká síť, která propojuje chytré smlouvy s reálnými daty. Binance Coin je nativní token kryptoměnové burzy Binance.

Pokud se zajímáte o kryptoměny, rozhodně byste měli sledovat těchto osm kryptoaktiv. Jsou to jedny z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších kryptoaktiv roku 2022.