Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » „Bývalý výkonný ředitel FTX uzavřel s federály dohodu o imunitě: Zpráva“

„Bývalý výkonný ředitel FTX uzavřel s federály dohodu o imunitě: Zpráva“

Jste ve světě kryptoměn nováčkem? Pokud ano, možná jste už slyšeli o FTX, populární platformě pro obchodování s kryptoměnami. Zdá se, že jeden z jejich bývalých vedoucích pracovníků se ocitl ve zprávách. Podle zpráv uzavírá dohodu s americkou vládou, která by mu zajistila imunitu před trestním stíháním. Navíc je spolubydlícím Sama Bankmana-Frieda, generálního ředitele FTX.

Zmíněný výkonný ředitel údajně právě vyjednává o dohodě s vládou USA. Tato dohoda by mu poskytla imunitu před trestním stíháním výměnou za spolupráci při probíhajícím vyšetřování. Není jasné, čeho se vyšetřování týká, ale pravděpodobně souvisí s FTX.

Vedoucí pracovník je spolubydlícím Sama Bankmana-Frieda, generálního ředitele společnosti FTX. Bankman-Fried je v kryptosvětě známou osobností a patří k nejúspěšnějším podnikatelům v oboru. Není jasné, zda je Bankman-Fried do vyšetřování zapojen, nebo zda ví o dohodě, kterou jeho spolubydlící uzavírá s americkou vládou.

Co z této situace vzejde, se teprve uvidí. Je možné, že jednatel získá imunitu a bude se moci vyhnout trestnímu stíhání. Je však také možné, že dohoda padne a on bude obviněn z trestného činu. To ukáže až čas.