Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » „Evropská unie zkoumá možnost využití důkazů nulové znalosti pro digitální průkazy totožnosti“

„Evropská unie zkoumá možnost využití důkazů nulové znalosti pro digitální průkazy totožnosti“

Chtěli jste někdy prokázat svou totožnost, aniž byste museli sdělovat jakékoli osobní údaje? No, Evropská unie zkoumá technologii, která by to mohla umožnit. Nazývá se Zero Knowledge Proofs a mohla by být použita k vytváření digitálních průkazů totožnosti.

Zero Knowledge Proofs je kryptografická technologie, která umožňuje uživatelům prokázat svou totožnost, aniž by museli sdělovat jakékoli osobní údaje. Funguje tak, že uživateli umožňuje prokázat, že něco ví, aniž by ve skutečnosti prozradil, co to je. Tato technologie se již používá ve světě kryptoměn a nyní Evropská komise zkoumá možnosti jejího využití pro digitální průkazy totožnosti.

Evropská komise v současné době projednává možnost využití Zero Knowledge Proofs pro digitální identifikaci. Zkoumá možnosti využití této technologie k vytváření digitálních průkazů totožnosti, které jsou bezpečné, soukromé a snadno použitelné. To by mohlo způsobit revoluci ve způsobu prokazování naší totožnosti a učinit jej jednodušším a bezpečnějším než kdykoli předtím.

Pokud tedy hledáte způsob, jak prokázat svou totožnost, aniž byste museli sdílet jakékoliv osobní údaje, Evropská unie má možná odpověď. Zero Knowledge Proofs by mohla být technologie, díky níž budou digitální průkazy totožnosti bezpečné, soukromé a snadno použitelné.