Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » „Grayscale podává žalobu na firmu Fir Tree: Bitva o investice do bitcoinu se rozhořívá“

„Grayscale podává žalobu na firmu Fir Tree: Bitva o investice do bitcoinu se rozhořívá“

Jste ve světě kryptoměn nováčkem? Pokud ano, možná jste již slyšeli o společnosti Grayscale, správci kryptoměnových aktiv. Nedávno společnost Grayscale čelila žalobě hedgeového fondu Fir Tree v souvislosti s údajně špatnou správou svého fondu Bitcoin Cash Trust. Společnost Grayscale si to nenechává líbit a podala návrh na zamítnutí žaloby. Tento návrh je v současné době přezkoumáván soudem a rozhodnutí se očekává v brzké době.

Žaloba tvrdí, že společnost Grayscale špatně spravovala svůj fond Bitcoin Cash Trust, protože řádně nezveřejnila rizika spojená s tímto fondem. Rovněž tvrdí, že společnost Grayscale řádně nespravovala aktiva svěřenského fondu a že řádně nezveřejnila poplatky svěřenského fondu. Společnost Grayscale tato obvinění popřela a tvrdí, že žaloba je neopodstatněná.

Společnost Grayscale rovněž tvrdí, že žaloba by měla být zamítnuta, protože je založena na „nepochopení“ struktury a činnosti trustu. Společnost Grayscale rovněž tvrdila, že žaloba je pokusem o zasahování do její obchodní činnosti.

Soud v současné době přezkoumává návrh společnosti Grayscale na zamítnutí žaloby a rozhodnutí se očekává v brzké době. Pokud bude návrhu vyhověno, bude žaloba zamítnuta a společnost Grayscale bude moci pokračovat ve své činnosti. Pokud bude návrh zamítnut, bude žaloba pokračovat a společnost Grayscale se bude muset bránit u soudu.

Jaký bude výsledek tohoto soudního sporu, se teprve uvidí, ale jedno je jisté: Společnost Grayscale nebere obvinění na lehkou váhu a proti žalobě bojuje na každém kroku.