Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Komise SEC odhalila podvodné schéma v hodnotě 100 milionů dolarů, do kterého byli zapojeni influenceři sociálních médií

Komise SEC odhalila podvodné schéma v hodnotě 100 milionů dolarů, do kterého byli zapojeni influenceři sociálních médií

Jste ve světě kryptoměn nováčkem? Pokud ano, měli byste vědět, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) nedávno obvinila dva influencery na sociálních sítích z podvodu v hodnotě 100 milionů dolarů. Schéma zahrnovalo prodej neregistrovaných cenných papírů ve formě digitálních tokenů. Influencerky údajně uváděly investory v omyl ohledně povahy tokenů a tvrdily, že jsou kryty investicemi do nemovitostí a diamantů.

SEC rovněž tvrdí, že influenceři použili výnosy z prodeje tokenů na nákup luxusního zboží, jako jsou automobily a šperky. Prostředky údajně použili také na úhradu osobních výdajů, jako je nájemné a cestování. Komise SEC obvinila oba influencery z porušení federálních zákonů o cenných papírech.

SEC nyní usiluje o navrácení finančních prostředků, které influencerky údajně zpronevěřily. Agentura rovněž požaduje uložení občanskoprávních sankcí a zákaz účasti obou osob na jakýchkoli budoucích nabídkách cenných papírů.

Tento případ slouží jako připomínka, že investoři by se měli mít vždy na pozoru před investicemi do digitálních tokenů, které nejsou registrovány u SEC. Je důležité provést vlastní průzkum a pochopit rizika spojená s investováním do digitálních tokenů.