Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » „Kryptografický týden: SBF, Trump a další – dožeňte se nejzajímavějších příběhů!“

„Kryptografický týden: SBF, Trump a další – dožeňte se nejzajímavějších příběhů!“

Zajímají vás nejnovější zprávy ze světa kryptoměn? Minulý týden byl rušný: Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) odložila své rozhodnutí o ETF na bitcoiny, bankovní výbor amerického Senátu jednal o potenciálu kryptoměn a Trumpova administrativa údajně zvažuje zákaz kryptoměn.

Rozhodnutí Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) o bitcoinovém ETF bylo odloženo na září, což ponechalo investory v nejistotě. Jako důvod odkladu SEC uvedla obavy z manipulace s trhem a z ochrany investorů. SEC uvažuje o Bitcoin ETF od roku 2018 a rozhodnutí bylo několikrát odloženo.

Bankovní výbor amerického Senátu uspořádal slyšení o potenciálu kryptoměn. Slyšení se zaměřilo na potenciál kryptoměn způsobit revoluci ve finančním systému a také na rizika s nimi spojená. Slyšení se zúčastnili zástupci Komise pro cenné papíry a burzy, Federálního rezervního systému a ministerstva financí.

Trumpova administrativa údajně zvažuje zákaz kryptoměn. Zákaz by se zaměřil na anonymní transakce a jeho cílem by bylo omezit praní špinavých peněz a další nezákonné činnosti. Zákaz je zatím v počáteční fázi úvah a není jasné, zda bude realizován.

Kryptoměny jsou rychle se rozvíjejícím prostorem a minulý týden byl velmi rušný. Sledujte novinky, abyste byli informováni a mohli se co nejlépe rozhodovat o svých investicích.