Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » „Salvador schválil historický zákon o kryptoměnách: Dluhopisy kryté bitcoinem jsou nyní realitou!“

„Salvador schválil historický zákon o kryptoměnách: Dluhopisy kryté bitcoinem jsou nyní realitou!“

Jste připraveni připojit se k salvadorské kryptoměnové revoluci? Tato středoamerická země právě schválila přelomový zákon, který z Bitcoinu učiní zákonné platidlo a otevře tak cestu pro dluhopisy kryté Bitcoinem. To znamená, že občané Salvadoru budou moci používat Bitcoin k placení za zboží a služby a podniky jej budou moci přijímat jako platidlo.

Salvadorský prezident Nayib Bukele rovněž navrhl osvobození Bitcoinu od daně. To znamená, že transakce s bitcoiny budou osvobozeny od daně z kapitálových výnosů, daně z přidané hodnoty a dalších daní. To by mohlo být pro odvětví kryptoměn významným impulsem, protože to podnikům usnadní přijímat Bitcoin jako platidlo.

Návrh zákona je pro odvětví kryptoměn významným krokem vpřed a mohl by být znamením věcí příštích. Vzhledem k tomu, že Salvador je v čele, mohou ho brzy následovat i další země a učinit z Bitcoinu zákonné platidlo. Pro odvětví kryptoměn by to mohl být významný krok vpřed, který by mohl otevřít celý nový svět možností.