Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » „Senátoři Warren a Marshall představili novou legislativu pro boj proti praní špinavých peněz v kryptoměnách“

„Senátoři Warren a Marshall představili novou legislativu pro boj proti praní špinavých peněz v kryptoměnách“

Shrnutí

  • Senátoři USA Elizabeth Warrenová a Sheldon Whitehouse navrhli nový zákon o boji proti praní špinavých peněz v oblasti kryptoměn.
  • Návrh zákona by vyžadoval, aby kryptografické burzy hlásily podezřelé aktivity a vedly záznamy o transakcích.
  • Návrh zákona rovněž usiluje o vytvoření nového úřadu v rámci ministerstva financí, který by dohlížel na prosazování zákonů proti praní špinavých peněz.

Zpráva

Jste ve světě kryptoměn nováčkem? Pokud ano, měli byste vědět, že američtí senátoři Elizabeth Warrenová a Sheldon Whitehouse navrhli nový zákon, který má pomoci v boji proti praní špinavých peněz v oblasti kryptoměn. Návrh zákona by vyžadoval, aby kryptografické burzy hlásily podezřelé aktivity a vedly záznamy o transakcích. V rámci ministerstva financí by také vznikl nový úřad, který by dohlížel na dodržování zákonů proti praní špinavých peněz. Jedná se o důležitý krok k zajištění toho, aby se na krypto burzy vztahovaly stejné standardy jako na tradiční finanční instituce. Je to také známka toho, že americká vláda bere problematiku praní špinavých peněz vážně a je ochotna přijmout opatření na ochranu investorů.