Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » „Vývojář Bitcoin Core přišel při hackování o 200 BTC: Ničivá ztráta“

„Vývojář Bitcoin Core přišel při hackování o 200 BTC: Ničivá ztráta“

Jste v oblasti kryptoměn nováčkem? Pokud ano, možná byste měli vědět o nedávném incidentu, do kterého byl zapleten vývojář Bitcoin Core. Podle vývojáře bylo z hardwarové peněženky odcizeno 200 BTC. To způsobilo, že někteří zpochybňují bezpečnost hardwarových peněženek.

Dotyčný vývojář tvrdí, že prostředky byly odcizeny z hardwarové peněženky. Tento typ peněženky je považován za jeden z nejbezpečnějších způsobů ukládání kryptoměn. Jedná se o fyzické zařízení, v němž jsou uloženy soukromé klíče uživatele, které slouží k přístupu k jeho finančním prostředkům.

Tento incident vyvolal určité obavy ohledně bezpečnosti hardwarových peněženek. Ačkoli jsou tyto peněženky obecně považovány za bezpečné, objevily se zprávy o jejich zranitelnosti vůči hackerům. Při používání jakéhokoli typu peněženky na kryptoměny je důležité si uvědomit potenciální rizika.

Vývojář nezveřejnil žádné podrobnosti o hackerském útoku, například jak byl proveden nebo kdo je za něj zodpovědný. Není jasné, zda se prostředky podaří získat zpět. Tento incident slouží jako připomínka, že při ukládání kryptoměn je důležité přijmout veškerá nezbytná opatření.