Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » „Zkoumání finančních inovací bez stabilních mincí: Vize generálního ředitele BIS“

„Zkoumání finančních inovací bez stabilních mincí: Vize generálního ředitele BIS“

Zajímáte se o kryptoměny, ale nevíte, kde začít? Slyšeli jste o stablecoinech, ale nevíte, co to je? O svůj názor na tuto problematiku se nedávno podělil generální ředitel Banky pro mezinárodní platby (BIS) Agustin Carstens. Podle něj mohou finanční inovace existovat i bez stablecoinů. Současný finanční systém je podle něj pro inovace dostatečný a stablecoiny nejsou nutné.

Carstens se domnívá, že současný finanční systém je již vybaven potřebnými nástroji pro inovace. Je přesvědčen, že současný systém je schopen poskytnout potřebnou infrastrukturu pro vývoj nových produktů a služeb. Je také přesvědčen, že současný systém je schopen poskytnout potřebné nástroje pro řízení likvidity a rizik.

Carstens se domnívá, že stablecoiny nejsou pro finanční inovace nezbytné. Je přesvědčen, že současný finanční systém je schopen poskytnout potřebnou infrastrukturu a nástroje pro inovace. Je přesvědčen, že stablecoiny nejsou pro finanční inovace nezbytné, protože současný systém je již vybaven potřebnými nástroji.

Carstens se domnívá, že současný finanční systém je pro inovace dostatečný a že stablecoiny nejsou nezbytné. Je přesvědčen, že současný systém je schopen poskytnout potřebnou infrastrukturu a nástroje pro inovace a že stablecoiny nejsou pro finanční inovace nezbytné.